Het mooie aan dit werk is dat je het nooit alleen doet

Eliza
Persoonlijk begeleider

Assistent begeleider Ouderen met een verstandelijke beperking | Hoofdweg Hoofddorp

  • Hoofddorp
  • 24-32 uur

Wil jij iets toevoegen aan een fijne oude dag van onze bewoners? Voor onze locatie in Hoofddorp zijn wij op zoek naar een assistent begeleider voor 24 tot 32 uur per week. Als assistent begeleider op de Hoofdweg in Hoofddorp werk je in de gehandicaptenzorg met ouder wordende bewoners met een matig verstandelijke beperking. Je combineert begeleiding met dagelijkse ADL-zorg. Juist die afwisseling maakt het werk op de Hoofdweg bijzonder.  

Wat ga je doen?

Als assistent begeleider ben je dichtbij in het dagelijks leven van cliënten. Je werkt volgens het cliëntplan en stemt af met je collega's. 

  • Je begeleidt cliënten bij hun dagelijkse ritme en activiteiten. 

  • Je helpt bij het opstarten en afsluiten van de dag. 

  • Je ondersteunt bij dagbesteding, wonen en vrije tijd, afhankelijk van de werkplek. 

  • Je signaleert veranderingen bij cliënten en bespreekt die met je collega's. 

  • Je rapporteert belangrijke informatie volgens het cliëntplan. 

  • Je ondersteunt bij ADL en/of medische zorg en borgt de somatische achteruitgang van onze ouder wordende cliënten in samenwerking met de nodige disciplines

Waarom werken op de Hoofdweg?

Op locatie Hoofdweg werk je in een warme omgeving waar persoonlijke aandacht en samen zorgen centraal staan. Je komt terecht in een hecht team met korte lijnen, waarin collega’s van de woningen en het dagcentrum elkaar helpen en ondersteunen. Ook werk je nauw samen met verschillende disciplines, zoals de gedragsdeskundige, fysiotherapeut, ergotherapeut en beweegcoach. Zo sta je er nooit alleen voor! 

Wat deze locatie extra bijzonder maakt, is het nauwe contact met de verwanten van bewoners. Er is volop ruimte voor persoonlijk contact, een kop koffie of een gezellig bezoekje. Daarnaast biedt de locatie veel mogelijkheden voor activiteiten, met onder andere een eigen gymzaal, een mooie binnentuin en een pooltafel. Je werkt op een plek waar bewoners zichzelf kunnen zijn, waar écht naar elkaar wordt omgekeken en waar je samen het verschil maakt in het dagelijks leven. 

We zoeken nu een collega voor de ouderenwoning van de Hoofdweg, waar 8 ouder wordende cliënten wonen. Zij hebben allen een matige verstandige beperking. Een enkele bewoner maakt gebruik van een rolstoel of trippelstoel. Je ondersteunt hen in de basis bij de dagelijkse zorg, maaltijden, koffie momenten en huishoudelijke taken.  

Wanneer pas je bij de Hoofdweg?

Je bent praktisch ingesteld, hebt aandacht voor cliënten en werkt graag samen. Je kunt duidelijkheid bieden en merkt het op als iemand iets anders nodig heeft dan normaal.

  • Je hebt een afgeronde zorgopleiding op mbo3 niveau, bijvoorbeeld Maatschappelijk Zorg;

  • Je kunt werken volgens afspraken en een cliëntplan;

  • Je bent bereid om onregelmatige diensten te werken.

  • De flexibiliteit om ook eenvoudige verpleegkundige handelingen uit te voeren, naast de ADL werkzaamheden.

  • Sterke communicatieve vaardigheden, sta je stevig in je schoenen en zorg je voor een goede sfeer op de woning en op de dagbesteding;

  • Veel verantwoordelijkheid. Je durft beslissingen te nemen.

Welke diensten werk je?

Wij zoeken een collega voor 24 tot 32 uur per week. We bespreken samen wat past bij de openstaande plekken en jouw wensen.

  • Ochtenddienst: tussen 07:00u en 08:00u starten en tussen 10:00u en 11:00u klaar

  • Avonddiensten: van 15:00u tot 22:00u of 22:45

  • Slaapdiensten: van 22:45u tot 07:00u. Vaak zit hier een avonddienst aan vast of een ochtend opstart. De tijd dat je slaapt krijg je 50% uitbetaald

  • Waakdiensten: van 22:30u tot 07:15u.

*Er is op de Hoofdweg maar één slaapdienst en één waakdienst per nacht nodig voor het hele huis. Doordat we de slaap- en waakdiensten met vijf woningen dragen, is de frequentie hiervan laag.  
*Je werkt nooit alleen één bepaalde dienst, maar altijd in wisseldiensten. Dus je werkt zowel ochtend- als avonddiensten.

Dit krijg je

Oprechte waardering voor wie je bent en wat je doet. Een plek waar je samen met je collega’s met plezier 24 - 32 uur per week werkt. En waar we jouw vakkennis serieus nemen. Als persoonlijk begeleider ontvang je op basis van een 36-urige werkweek:

  • een goed salaris: Als assistent begeleider betekent dit tussen € 2.649,- en € 3.708,- (schaal 35 van de CAO Gehandicaptenzorg). 

  • extra’s die tellen: 8% vakantiegeld én een vaste eindejaarsuitkering van 8,33%. 

  • eigen regie op extra arbeidsvoorwaarden via Alleo: Je ontvangt een vitaliteitsbonus van €250 bruto per kwartaal (naar rato) als je een kwartaal niet ziek bent. Die zet je flexibel in via Alleo, een digitaal platform waarin jij zelf kiest waaraan je je bonus besteedt en of het jaarlijkse fiscale voordeel benut. Denk aan sport, boodschappen of een leuk uitje. Kies je niet? Dan wordt de vitaliteitsbonus aan het eind van het jaar aan je uitbetaald. 

  • vrije dagen: 18 verlofdagen + ruim 7 balansverlofdagen per jaar (naar rato). Dit laatste kun je opnemen, opsparen of investeren in jezelf. 

  • pensioen bij Zorg en Welzijn: Goed geregeld voor later. 

  • eigen ontwikkeling: Trainingen en cursussen om te groeien in je vak. 

  • reiskostenvergoeding: Zodat je zorgeloos naar je werk reist. 

Direct solliciteren of liever eerst kennismaken?

  • Weet je al dat deze baan bij je past? Dan kun je direct solliciteren. Je krijgt binnen twee werkdagen een reactie.

  • Wil je eerst weten of de Hoofdweg en werken met ouderen met een matig verstandelijke beperking bij je passen? Neem dan contact op met onze recruiter Manon voor een kennismaking. Je kunt er ook voor kiezen om het werk te ervaren tijdens een MeeMaakDag.

Solliciteer direct

“Ik wilde groeien, en dat is met de modulaire opleiding gelukt!”

Marieke Gatsma – BreggemanPersoonlijk begeleider

Marieke Gatsma – Breggeman besloot na 23 jaar de stap te zetten om het modulaire traject tot begeleider te volgen, en ze slaagde met vlag en wimpel. Marieke kwam 24 jaar geleden in de gehandicaptenzorg terecht bij Ons Tweede Thuis. “Als zestienjarige paste ik op bij leden van de hockeyclub. Een moeder van het gezin […]

Lees verder Lees meer over Marieke Gatsma – Breggeman

“Dit werk is meer dan alleen zorg verlenen”

Cynthia van NieVerpleegkundige

Cynthia werkt als verpleegkundige bij Ons Tweede Thuis in Amstelveen, op woonvoorziening Mozaïek voor mensen met Niet Aangeboren Hersenletsel (NAH). Sinds 2021 maakt ze deel uit van een veelzijdig team, bestaande uit diverse zorgprofessionals met én zonder zorgachtergrond. In haar werk combineert ze verpleegkundige zorg met persoonlijke begeleiding. “De rol van verpleegkundige gaat veel verder […]

Lees verder Lees meer over Cynthia van Nie

5 vragen over de Flexpool

Mirjam van der NeutBegeleider / Flexpool planner

Flexpool planner Mirjam van der Neut weet nu al dat ze zelf binnenkort ook aan de slag gaat in de flexpool. Zij combineert haar baan als planner nu nog met een functie als begeleider op Dagcentrum de Ringvaart. Over een tijdje gaat ze fulltime aan de slag voor de flexpool. En ze weet dat ze […]

Lees verder Lees meer over Mirjam van der Neut